Te z Was, które spotkały się networkingiem i biorą w nich czynny udział, wiedzą dobrze jakie korzyści niosą za sobą. Chciałabym jednak pokazać tym z Was, które jeszcze nie były na takich spotkaniach dlaczego warto w nich uczestniczyć.

Od razu zaznaczę, że takie spotkania nie są wyłącznie dla kobiet, które prowadzą własny biznes. Każda z nas, która szuka inspiracji i dobrej energii, może w takich spotkaniach uczestniczyć. A nawet powinna. Warto korzystać z różnych inicjatyw, aby przekonać się jaka koncepcja najbardziej nam się odpowiada. Poza tym nie każde spotkanie networkingowe jest wyłącznie temu dedykowane.

Wiele wydarzeń niesie również jakieś dodatkowe korzyści: spotkania z ciekawymi osobami, wykłady, mini warsztaty. Zachęcam mocno do poszukiwania ciekawych inicjatyw w Twojej okolicy.

Ja po raz pierwszy spotkałaM się z networkingiem kilka lat temu. Przebywając na urlopie macierzyńskim któregoś dnia poczułam, że muszę wyjść do ludzi. Poszukać nowych, fajnych kontaktów. Porozmawiać z inspirującymi osobami i może zainspirować się do nowych działań.

Wartościowe informacje na temat networkingu

Żeby lepiej zrozumieć samą koncepcję networkingu zachęcam do przeczytania artykułu Kamili Czarnomskiej, która pokazuje jak zbudować siatkę networkingową. Zaprosiła również dziesięć ciekawych osób do podzielenia się swoim doświadczeniem w tej kwestii. Świetnym źródłem wiedzy jest również podcast z Grzegorzem Turniak. Dowiesz się między innymi jak nawiązywać i utrzymywać relacje biznesowe. Mnie osobiście zapadły w pamięć dwa zdania.

Buduj przyjaźnie zanim ich będziesz potrzebował. Wykop studnię zanim będziesz spragniony.

 

Co dają spotkania networkingowe:

  1. Inspirują
  2. Pobudzają do działania
  3. Uczą  jak nawiązywać dobre relacje
  4. Dają możliwość nawiązywania relacji biznesowych
  5. Poszerzają horyzonty myślowe
  6. Przezwyciężają nieśmiałość
  7. Podnoszą poczucie własnej wartości

Jestem współorganizatorką takich spotkań w ramach Klubu Strefy Kobiet Biznesu. To kameralna i wyjątkowa przestrzeń  dla przedsiębiorczych kobiet. Przy kawie, poznajemy się, uczestniczymy w szkoleniu oraz nawiązujemy relacje biznesowe. Klub działa od trzech lat. Wiele się zmieniło przez ten czas, ponieważ zarówno uczestniczki jak i my się rozwinęłyśmy. Od marca planowane są kolejne zmiany.

Zachęcam Cię serdecznie do przyjścia, a jeżeli nie możesz ze względu na odległość zapraszam do naszej grupy na FB.

DOŁĄCZ TUTAJ.

Możesz korzystać on-line z wielu ciekawych inicjatyw. Jedna z nich to poranek z ekspertem. Kobiety z różnych branż przekazują zupełnie bezpłatne różne porady. Ty w tym czasie możesz im zadawać pytania. Nie zwlekaj tylko korzystaj.

TUTAJ.

 

A Wy uczestniczycie w spotkaniach networkingowych? Jeżeli tak to podzielcie się swoimi wrażeniami. Co myślicie o takich sposobach nawiązywania relacji biznesowych?

A jeżeli chcesz wiedzieć więcej, jak budować swoją markę zapraszam do Strefy VIP, gdzie publikuję materiały tylko dla moich subskrybentów.

Strefa VIP – link