Jednym z elementów budowania naszej marki jest pokazywanie się off-line. Warto korzystać z branżowych spotkań (i nie tylko) oraz brać udział w moderowanym networkingu. Biznes to relacje i chociaż świat zaczyna się przenosić w sferę wirtualną, nadal osobiste relacje i spotkania mają ogromną moc.

Możesz pójść również o krok dalej i sama organizować swoje wydarzenia off-line. To świetny sposób na budowanie zaufania do siebie i swojej działalności. To również niesamowita okazja do pokazania się jako ekspert w swojej dziedzinie.

Ale UWAGA!!!!

Liczne wydarzenia mnożą się jak grzyby po deszczu. Każdy widzi w nich świetne źródło dochodu. Każdy uważa się za świetnego organizatora. Ale czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że każde kolejne wydarzenie to zdublowanie 5 wcześniejszych zorganizowanych przez inne osoby. To powoduje, że klient się nudzi i nie podchodzi już z takim entuzjazmem jak kiedyś.

Nadal jednak można wydarzenia świetnie wykorzystać do budowania swojej marki. Trzeba to jednak zrobić w bardzo przemyślany i profesjonalny sposób.

Nie będę opowiadać jak należy to zrobić, bo nie jestem ekspertką w tej dziedzinie. Gdybyś chciała poważnie podejść do tematu to odsyłam do Joanny Suchockiej – kreatorki kobiecych wydarzeń. Zajmuje się nimi od lat.

W jaki sposób zatem takie wydarzenie, może pokazać Ciebie jako eksperta w danej dziedzinie.

Po pierwsze jako organizatorka, masz możliwość zaprezentowania siebie i swojej działalności. To w końcu Twoje wydarzenie.

Po drugie możesz przygotować ciekawy temat i zostać prelegentką. Ale uważaj. Jeżeli nie czujesz się dobrze na scenie i to nie jest do końca Twoja bajka, zastanów się czy takie wystąpienie zbuduje Twoją markę czy też zrujnuje. Nie musisz być typem „showmenkami”. A może dopiero zaczynasz przygodę ze scenę. Podejdź do tego w sposób obiektywny. Oceń realnie swoje możliwości. Jeżeli czujesz, że to jeszcze nie ten moment to odpuść. Spróbuj najpierw swoich sił, przed mniejszym gronem widzów. Przed osobami, które znasz i które Cię wspierają. Będziesz mogła liczyć na konstruktywną informację zwrotną. To da Ci solidną podstawę do dalszej nauki.

Inne formy budowania swojej marki poprzez wydarzenia off-line:

  • informuj wszędzie kim jesteś, co robisz i dlaczego organizujesz to wydarzenie
  • zrób szum wokół wydarzenia (powiadom na przykład media lokalne o innowacyjnej koncepcji Twojego wydarzenia)
  • daj jakąś wartość ekstra, która spowoduje, że ludzie sami będą o Tobie mówić
  • podczas spotkania buduj relacje z uczestnikami i zaproszonymi gośćmi
  • pamiętaj, aby po spotkaniu długo pozostać jeszcze w pamięci

 

A Ty co myślisz o takiej formie promocji swojego biznesu i siebie samej?

Jeżeli uważasz, że to świetna opcja zapraszam Cię do stacjonarnego programu SOS Kobiecych Biznesów. Wykorzystasz opcje jakie opisywałam powyżej, aby budować swoją markę. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.